ROLUJ SAM !!! UWIERZ W WŁASNE ZROBIONE KULKI.

ROLUJ SAM , UWIERZ W WŁASNE ZROBIONE KULKI!!!

Przed każdą wyprawą karpiową, mówię tutaj o pobycie nad wodą co najmniej tygodniowym, zadajemy sobie pytanie na co będę łowił , jaką zanętę zastosuję , co wybrać gotowe kulki , a może zrolować sobie kilka lub kilkanaście kilogramów kulek samemu? W obecnej ofercie firm karpiowych znajdziemy różnego rodzaju gotowe kulki, w różnych rozmiarach , zapachach , ale czy zabrać je na długo wyczekiwaną zasiadkę ??????

 


Ja się nie zastanawiam , zakupuję gotowe mixy , amino kompleksy , oleje stymulatory i cieszę się z własnych zrobionych kulek . Oto kilka moich rad.

Może zacznijmy od początku często młodzi karpiarze zadają mi pytanie jak poprawnie przygotować ciasto do rolowania kul , jako przykład użyję tutaj mixu JET FISH Przyprawiony tuńczyk , bardzo dobrze sprawdzający się w zimnej wodzie , a zima za pasem. Nie przypadkowo wybierałem ten właśnie MIX bo ma on szerokie zastosowanie , z amino kompleksem owocowym , rybnym , ostrym. Można go również zmieszać po połowie z tańszym mixem i przedłużyć żywotność i okres wabienia .

-PRZYPRAWIONY TUŃCZYK Z AMINO KOMLEKSEM BRZOSKWINIA

-PRZYPRAWIONY TUŃCZYK Z AMINO KOMPLEKSEM ŁOSOŚ KAWIOR CZARNY PIEPRZ

-jak i moja z ulubionych kombinacji: MIX PRZYPRAWIONY TUŃCZYK ? MIX SUPRA FISH wymieszaj w proporcji 50/50. Jako amino kompleksu w tej kombinacji używam GLM MUSZLA lub ŁOSOŚ .

STANDARTOWY PRZEPIS:

-Około 18 dużych jaj

-2 kg mixu wcześniej dokładnie wymieszanego

-100 ml AMINO KOMPLEKSU GLM MUSZLA lub ŁOSOŚ

Do miski wbijamy jajka , całe ze skorupkami by osiągnąć efekt chrupania , wlewamy 100 ml amino kompleksu i mieszamy. Następnie wsypujemy około 40% mixu mieszamy tak, by wszystkie składniki dokładnie związały się z sobą. Robimy tzw. zupę i odstawiamy na 15 minut, pamiętając przy tym, im grubszy mix tym na dłużej go odstawiamy , aby wszystkie składniki dokładnie wchłonęły jajko. Po okresie wąchania tego wszystkiego co wymieszaliśmy po 15 minutach systematycznie wsypujemy i ugniatamy masę, aż uzyskamy ciasto plastyczne nie klejące się do rąk. Następnie pakujemy do plastikowego worka na 15 minut aby w nim dokładnie związały się wszystkie składniki. Po tym czasie wyciskamy z pistoletu wałki i rolujemy rollerem , gdy ciasto przykleja nam się do rollera smarujemy wałki olejem , w tym przypadku ja używam oleju wątroby rekina . Kulki gotuję w zależności od średnicy od 2 do 4 minut z tym że cztery minuty przeznaczam na kaliber kulek 30mm mój ulubiony. Liczymy czas od wypłynięcia .

No i suszenie w zależności jakie kulki chcemy uzyskać twarde , czy na szybkie łowienie ja zazwyczaj suszę około 4 dni , nie przejmujmy się tym iż po 4 dniach kulka jest sucha słabo pachnie , a może będzie słabo wabić ryby. KĄPLETNA BZDURA !!!!!!!!! w wodzie kulka dopiero pokazuje swoją prawdziwą siłę wabienia . Ja osobiście suszę kulki na kamień i karpią w niczym to nie przeszkadza. Doświadczeni karpiarze twierdzą jedne podstawowe zdanie IM TRWARDSZA KULKA TYM WIĘKSZA RYBA ;)

Można również w kombinacji z pływakiem Signal Biały Pieprz.

Niezastąpiony pomocnik Jet Fish Pellet Special Carp Baits.

 

Oto efekt własnoręcznie zrobionych kul!!!! Waleczny AMUR.

Do zobaczenia nad wodą Piotr Bytom

 

 

Comments are closed.

Subscribe to RSS feed