Archiwum dla: Październik, 2010

Moje jesienne kulki

sobota, Październik 23rd, 2010
Moje jesienne kulki.

W artykule tym opiszę kilka mixów i dodatków do produkcji moich jesiennych kulek. Oczywiście na rynku mamy różnego rodzaju mixy i komponenty od firm z niższej jak i z wyższej półki. Nie będę tutaj wymieniał czy sugerował, które są warte uwagi- ten wybór pozostawiam Wam.Ja natomiast używam mieszanek firmy Jet Fish i tu napiszę kilka słów o tych produktach i o możliwościach używania ich jesienią. W ofercie Jet Fisha jest dużo mixów, o których można sporo napisać, ja skupię się na tych których używam najczęściej jesienią.

Pierwszymi mieszankami są: Biocrab i Biosquid -do obu używam amino complexów,które wzbogacają je do maksimum i wtedy posiadają wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Trzeba jednak wiedzieć że oba mixy są drobno mielone i ja tutaj na jesień sugeruję trochę pomieszać- czyli Biocrab lub Biosquid połączyć z mixem Maxibird czy Żółty Impuls w stosunku 2 do 1 bo są to mieszanki, które posiadają grubsze składniki i łącząc je z drobno mielonymi składnikami nasze kulki zaczną szybciej pracować, a co za tym idzie będą szybciej wabić karpie w zimnej wodzie.

Jeżeli woda schładza się jeszcze bardziej to oczywiście nie mogę pominąć mieszanki Robin Red, którego tańszym odpowiednikiem jest Klub Red. Jest to mix, w którym głównym atraktorem jest robin red są w nim miedzy innymi suszone robaki, morskie glony, proteiny, ligusty i dlatego jest tak atrakcyjny; aczkolwiek dodając jeszcze do niego amino com. żurawinę lub przyprawione jabłko to śmiało mogę ją polecić na zimną wodę.Z czystym sumieniem proponuję również mix Przyprawiony Tuńczyk z dodatkiem amino com. Łosoś cawior i czarny pieprz, bo i ta mieszanka nigdy mnie nie zawiodła. Jeżeli chodzi o aromaty to moimi sprawdzonymi są: różnego rodzaju przyprawy, śmierdziele, no i nie zapominam nigdy o papryce zawsze ostro i pikantnie. Do takich kulek często dokładam owocowego pop upa z serii signal.Dodatki których używam do niektórych mieszanek to: CSL cormino monster crab, Bioamino- jest to wyciąg z wątroby i śledziony żołądka, Liqid liver- z wątroby, GLM ekstrakt-z małży. Na każdym z tych opakowań jest oczywiście dozowanie .Na jesień nie zapominam również o różnej grubości peletach, które są dla mnie nieodzowne. Najlepsze będą pelety konopne, jeżeli chodzi o nęcenie to oczywiście wszystko z rozsądkiem.

Średnice moich jesiennych kulek to od 20 do 24 mm, a czasem nawet większe chociaż na włos nawlekam też i mniejsze kulki i tutaj proponuję pokombinować. Wody które najczęściej obławiam to zaporówki i żwirownie, a mieszanki które przedstawiłem sprawdzają się tam w 100 %.

Na zakończenie mała sugestia- a mianowicie zwracajmy uwagę na jakość naszych kulek bo kiedy jesteśmy pewni ,że nasze kulki są dopracowane i zrobione z dobrych mieszanek to na pewno zaowocuje to w brania naszych ulubieńców. I jeszcze jedno- lepiej wsypać mniej, a dobrej jakości.

                                                                                                                   Pozdrawiam Daniel

?

Subscribe to RSS feed