Archiwum dla: Listopad, 2012

Jak głęboko ?

środa, Listopad 21st, 2012

 

Ponieważ sezon zbliża się ku końcowi, chciałbym się z Wami podzieli efektami dwóch moich założeń na 2012 rok.

Cz.1

Jak głęboko ?

Czytając fora karpiowe oraz prowadząc rozmowy z kolegami, często były zadawane pytania na jakiej największej głębokości łowiliśmy karpie? Szczerze mówiąc ja zawsze łowię w miejscach po prostu atrakcyjnych i nigdy nie zastanawiałem się czy jest to zbyt głęboko czy nie. Ale nie przypominam sobie, abym często przekraczał głębokość 10m. Oczywiście takie łowienie wymaga zbiornika, który posiada większe głębokości. Analizując wody, na których łowię można spotkać głębokości przekraczające 20m. Dlatego też, postanowiłem na każdej zasiadce położyć jeden zestaw zdecydowanie głębiej niż zwykle. Z wyjazdu na wyjazd każda kolejna zasiadka pokazywała mi czy warto było próbować czy nie. Ja odpowiedź już znam!

I tak, na zbiorniku gdzie głębokość sięgała do 15 m karpie brały od 9 do12 m, niżej dosłownie kilka brań. Kolejny zbiornik, głębokość do 25 m. Karpie najniżej łowiłem z 15 m, głębiej tylko jedno lub dwa brania. Jeżeli chodzi o wielkość karpi to nie było żadnej różnicy czy zestaw leżał np. na 3 m czy na 15 m głębokości.

Nie chcę się tu rozpisywać gdzie i w jakiej temperaturze wody powinniśmy szukać karpi, chciałem tylko sprawdzić na jakiej największej głębokości złowię karpia niezależnie od pory roku, poświęcając na to cały sezon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam Daniel

Subscribe to RSS feed